🥙І з реформою шкільного харчування те саме. Після затвердження її стратегії (фактично, плану дій) восени минулого року особливо важливо, як тепер її втілять у громадах – у кожній конкретній школі, садочку, закладі, куди ходить ваша дитина.
Ось чому розпочинаємо рік із чергового регіонального форуму із впровадження цих змін. Команда проєкту – представники офісу реформи, МОН, МОЗ, експерти та активісти – вже другий рік їздять регіонами, щоб допомогти кожному налагодити для дітей корисне та якісне харчування попри воєнні складнощі. Торік ми так охопили 11 регіонів.
📍Цьогоріч перший форум приймає Чернігівщина. Непростий і героїчний регіон – у ньому 393 школи, але через близькість до кордону з країною-агресором тільки 41% з них (160 закладів) можуть навчати очно. Їх відкрили для відвідування лише після висновків педагогічних рад, військово-цивільних адміністрацій та в тісній співпраці з батьками. Решта навчання – онлайн.
🏫 На Чернігівщині навчаються понад 90 тисяч учнів, які потребують підтримки та піклування. Найперше – якісного харчування, від якого залежать і фізичні, і ментальні сили для навчання та життя взагалі.
👉 Місцеві посадовці й освітяни обговорили, якою буде регіональна стратегія втілення реформи – а такі власні дорожні карти мають створити найближчим часом усі регіони, щоб надалі рухатися вже за індивідуальними планами.
Той момент, коли кожен, хто втілює реформу, має відчути її не просто як «роботу», а як свою особисту справу, відповідальність, до якої не можна бути байдужим. Бо йдеться про безпеку, здоров’я та майбутнє наших дітей.