Команда реформи шкільного харчування почала перевірку обладнання для перевезення шкільних обідів з опорних закладів та фабрик-кухонь до закладів освіти.

Команда реформи шкільного харчування почала перевірку обладнання для перевезення шкільних обідів з опорних закладів та фабрик-кухонь до закладів освіти.

Опубліковано:  25 жовтня 2023

👉 Реформа шкільного харчування — це не тільки нове меню, але й зміна підходу до самої системи організації харчування.

Застарілий формат роботи шкільних харчоблоків має змінитися на нові технологічні моделі: в деяких закладах освіти, де навчається багато дітей і є необхідні ресурси, їжа готуватиметься на місцях. Це модель так званої базової кухні. 

В інших школах сніданки та обіди готуватимуться як для власних учнів, так і для дітей з сусідніх менших закладів — та доставлятиметься туди. Ця модель називається опорна кухня.

Але зовсім скоро в Україні запрацює перша фабрика-кухня - це підприємство, на якому готуватиметься їжа для понад 10 000 дітей з майже 30 закладів освіти. Її будуть доставляти в школи та дитячі садочки.

🍽 Для того, щоб їжа з опорної кухні або фабрики-кухні доставлялась в школи та садочки з дотриманням всіх норм і вимог, без порушень технологічного процесу, необхідний відповідний інвентар.

🍲 Тож команда, яка працює над реформою, запропонувала ефективне рішення — термоізоляційні бокси(або термобокси). Це контейнери, які дозволяють зберігати необхідну температуру як гарячих, так і холодних страв під час транспортування до шкіл і садочків без жодних втрат якості та поживності самої їжі. Отже, за умови їхнього використання немає потреби в рефрижераторах для перевезення страв, як і не потрібно розігрівати їх в самих закладах.

📢 Участь в польових випробуваннях взяли представники Проєктного офісу Реформи шкільного харчування, ГО «Національна асоціація громадського харчування» та представники виробництва фабрики-кухні в м. Буча. Учасники зазначили, що такі тести необхідні, адже, з одного боку йдеться про впровадження інновацій, тому потрібно врахувати всі фактори ризику. З іншого - все, що стосується безпеки здоров'я дітей завжди знаходиться під пильною увагою команди реформи.

Джерело: