Чи може переможець тендера постачати товар за ціною, що є вищою, ніж ціна яка встановлена на ринку?

Чи може переможець тендера постачати товар за ціною, що є вищою, ніж ціна яка встановлена на ринку?

Фінансово-господарські питання

Закон України “Про публічні закупівлі” установлює правові та економічні засади здійснення закупівель товарів, робіт і послуг для забезпечення потреб держави та територіальної громади. Відповідно до Закону договір про закупівлю – договір, що укладається між замовником і учасником за результатами проведення процедури закупівлі та передбачає надання послуг, виконання робіт або набуття права власності на товари, який укладається відповідно до норм Цивільного та Господарського кодексу України з урахуванням особливостей, визначених Законом. 

Умови договору про закупівлю не повинні відрізнятися від змісту тендерної пропозиції за результатами аукціону (у тому числі ціни за одиницю товару) переможця процедури закупівлі. У свою чергу, виходячи зі змісту статей 189 та 190 Господарського кодексу України, ціна є істотною умовою господарського договору. Суб'єкти господарювання під час використання у своїй діяльності вільних цін визначають їх самостійно за згодою сторін. 


Замовник під час планування закупівлі повинен дослідити ринок. 

При цьому замовник укладає договір з переможцем, тендерна пропозиція якого визнана найкращою за результатами оцінки тендерних пропозиції/пропозицій.


Детальніше  читайте Застосування ринкових цін при проведенні процедур державних закупівель .


 Більше ознайомитись з інформацією щодо укладання, виконання, змін та розірвання договору про закупівлю можна в листі мінекономіки від 24.11.2020 № 3304-04/69987-06.