Прийнято Кодекс усталеної практики 4:2024 “Настанова з проєктування при будівництві приміщень харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Прийнято Кодекс усталеної практики 4:2024 “Настанова з проєктування при будівництві приміщень харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

Опубліковано:  08 квітня 2024

25 березня 2024 року було прийнято Кодекс усталеної практики 4:2024 «Настанова з проєктування при будівництві приміщень харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до моделей організації харчування», який затвердив загальні підходи до проєктування приміщень для організації харчування.

Кодекс, що набрав чинності з 1 травня 2024 року, тепер має застосовуватися при проєктуванні приміщень харчоблоків закладів дошкільної освіти та закладів загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, а також під час нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту приміщень харчоблоків таких закладів незалежно від їх форм власності та підпорядкування.

Прийняття Кодексу наказом Національного органу стандартизації ДП “УкрНДНЦ” від 25 березня 2024 року №98 – це величезний поштовх на шляху до реалізації реформи шкільного харчування. Зокрема, це вагомий крок для виконання Операційного плану заходів з реалізації у 2023—2024 роках Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року.

Із Кодексом усталеної практики 4:2024 «Настанова з проєктування при будівництві приміщень харчоблоків закладів дошкільної та загальної середньої освіти, дитячих закладів оздоровлення та відпочинку відповідно до моделей організації харчування», а також поправкою до нього можна ознайомитись на сайті ДП «УкрНДНЦ».

Для висвітлення основних положень Кодексу Команда реформи шкільного харчування спільно з Мінінфраструктури та Національною асоціацією громадського харчування за підтримки Представництва ЮНІСЕФ в Україні провела навчальний форум для проєктувальників, архітекторів та проєктних організацій. Ознайомитись із відеозаписом цієї події можна за посиланням.