1 червня Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день молока

1 червня Міжнародний день захисту дітей та Всесвітній день молока

Опубліковано:  22 травня 2023

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня молока, що відзначаються 1 червня, буде організовано Другий круглий стіл «Молоко та молочні продукти в моделі здорового харчування школярів». 


Цілями заходу є актуалізація проблеми здорового харчування з фокусом на молоко та молочні продукти через висвітлення питань поживної цінності, важливості регулярного споживання молочної продукції для збереження здоров’я дітей різних вікових груп та питання доступності як харчових продуктів для щоденного споживання.У 2001 році Продовольча та сільськогосподарська організація ООН заснувала Всесвітній день молока, щоб визнати важливість молока як глобального харчового продукту та віддати належне молочному сектору. Відтоді щороку в усьому світі активно пропагується користь молока та молочних продуктів.


З нагоди Міжнародного дня захисту дітей та Всесвітнього дня молока українська молочна спільнота об’єдналася навколо глобальної ініціативи та оголошують низку заходів, а саме:

  1. Конкурс дитячих малюнків на молочну тематику про користь молочних продуктів. Вік учасників до 10 років.
  2. Конкурс рецептів страв з молочних продуктів та фото/відео як ви його готуєте. Вік учасників до 16 років.
  3. Конкурс казок про молоко та молочні продукти. Просимо вас написати власну казку, у якій, наприклад, розказати про пригоди Корівки на пасовищі, або про Молочну річку, яка напуває всіх цілющим та життєдайним молочком, або про змагання Йогурту та Ряжанки – хто смачніший! Вік учасників від 12 до 16 років.
  1. Колективний конкурс для шкіл у форматі відео. Це може бути бліцопитування, інтерв’ю (живі, кумедні коментарі від дітей різного віку) про те, що діти знають про якість, безпечність та користь молока. Вік учасників – всі охочі учні школи. Вік учасників до 16 років.


На всіх переможців конкурсів очікують подарунки. Детальніше про умови участі в конкурсах на сторінці організаторів: https://www.facebook.com


Результати усіх конкурсів будуть оголошенні в рамках Другого круглого столу «Молоко та молочні продукти в моделі здорового харчування школярів», який відбудеться 1 червня 2023 року. Більше інформації про захід на нашому сайті.


Заходи проводяться компаніями «Люстдорф», «Молочний альянс», «Клуб сиру», «Молокія», агропромхолдингом «Астарта-Київ» у співпраці з Українським інститутом розвитку освіти та за підтримки Швейцарії в рамках швейцарсько-української програми «Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України», що впроваджується Дослідним інститутом органічного сільського господарства (FiBL, Швейцарія) у партнерстві із SAFOSO AG (Швейцарія).