Україна підтвердила намір долучитися до Коаліції шкільного харчування

«Україна поділяє філософію і цінності, які об'єднали багатьох партнерів та уряди понад 90 країн навколо однієї мети: покращення якості та зміцнення системи шкільного харчування. Навіть в умовах повномасштабної війни ми працюємо над посиленням системи контролю якості, модернізацією інфраструктури, підготовки технологічних карт страв. Ці кроки дають змогу формувати культуру здорового харчування, починаючи з кожної окремої громади, адже реформа шкільного харчування – це насамперед питання здоров’я наших дітей та майбутнього здоров’я цілої нації. Україна має досвід реформування шкільного харчування в умовах надзвичайної ситуації та роботи на прифронтових територіях і готова поділитися ним з учасниками Коаліції. Тому участь у саміті для представників міжурядової делегації від України — це можливість обмінятися досвідом і мобілізувати нові ресурси та можливості під час наступних етапів реформування системи шкільного харчування», — сказав Ігор Кузін.
«Якісне харчування в школі — це запорука здоровʼя, активності й успішності в навчанні учнівства, а також внесок у їхнє майбутнє, адже навички здорового харчування закладаються з дитинства. Проте ми розуміємо, що зміна харчування в школі - це, безумовно, важливо, але це лише один аспект виховання здорових громадян. Тому в стандарт освіти Нової української школи закладено навчання навичок здорового харчування. Зокрема, через вивчення предметів та інтегрованих курсів соціальної здоровʼязбережувальної освітньої галузі учнівство дізнається, як відрізняти шкідливі й корисні продукти, скільки потрібно їсти, щоби бути здоровими та фізично активними, чим можна замінити дуже смачні, але шкідливі продукти тощо. І, звісно, школи намагаються залучити батьків, заохочуючи їх дотримуватися системи здорового харчування вдома. Ми вдячні міжнародним партнерам, які допомагають Україні покращувати харчування в школах і популяризувати цю тему серед учительства і батьківства. Потужна підтримка і досвід міжнародної спільноти дають Україні змогу навіть в умовах війни продовжувати реформу не зупиняти роботу із забезпечення дітей здоровим харчуванням та прищеплювати корисні навички. Тільки така комплексна робота здатна виховати громадян, які відповідально ставляться до свого харчування й передаватимуть такі життєві принципи вже своїм дітям», — сказав заступник міністра освіти і науки України Андрій Сташків.
«Приємно усвідомлювати, що засади, на яких ми будували нашу роботу в Україні ще з 2020 року, повністю збігаються зі стратегією глобальної Коаліції, – зазначив Орест Степаняк, голова правління ГО "Національна асоціація громадського харчування". – Тож ми маємо можливість долучитися до міжнародної спільноти однодумців».
«Під час презентації наших напрацювань на Саміті ми отримали велику кількість схвальних відгуків, – розповів Орест Степаняк. – Колеги з інших країн були вражені масштабами проробленої роботи, системністю та інноваційністю підходу до змін і нашими планами».
«Для нас це можливість залучення профільної експертизи, зокрема, в нових для нас напрямах, як-от робота з локальними виробниками харчових продуктів та підвищення нашої ефективності в тих напрямах, в яких ми зараз активно працюємо», – підкреслив Орест Степаняк. Водночас, наголосив голова правління ГО «Національна асоціація громадського харчування», ми вже маємо власний успішний досвід, який може стати в пригоди іншим.