На Київщині пройшли тренінги для майбутніх “агентів змін” реформи шкільного харчування - майстрів виробничого навчання з підприємств громадського харчування та профільних навчальних закладів

На Київщині пройшли тренінги для майбутніх “агентів змін” реформи шкільного харчування - майстрів виробничого навчання з підприємств громадського харчування та профільних навчальних закладів

Опубліковано:  26 вересня 2023

У період з 12 по 19 вересня 2023 року Громадська організація "Національна асоціація громадського харчування" за підтримки партнерів з ЮНІСЕФ, Міністерства освіти та науки України, Київської обласної військової адміністрації провела навчальний тренінг для майстрів виробничого навчання з підприємств громадського харчування та професійних училищ Київської області. Нагадаємо, що впровадження реформи шкільного харчування розпочалось у 2020 році за ініціативи Першої леді Олени Зеленської

Метою курсу було підвищення кваліфікації учасників, які мають надалі стати "агентами змін” реформи шкільного харчування - спеціалістами, які після проходження навчання зможуть передати отримані знання своїм колегам, які забезпечують харчуванням здобувачів закладів освіти. 

Участь у програмі взяли 12 слухачів із профільних закладів та структур області: Департаменту освіти і науки КОДА, комунального виробничого підприємства громадського харчування Ірпінської міської ради, ДПТНЗ "Білоцерківське вище професійне училище будівництва та сервісу ДПТНЗ" Бориспільський професійний ліцей" та КНЗ КОР "Васильківський професійний ліцей".

Перших чотири дні тренінгу були присвячені теоретичній підготовці та навчанню, протягом двох останніх днів заходу учасники відпрацьовували та закріплювали отримані знання під час практики.


В рамках тренінгу виступили експерти:

  • Орест Степаняк, голова ГО "Національна асоціація громадського харчування" з темою: "Організація шкільного харчування." Він надав інформацію щодо особливостей та цілей реформи шкільного харчування, три моделі організації шкільного харчування, а саме "базова кухня", "опорна кухня" та "фабрика-кухня" і розповів про виробничий процес від доставки сировини до видачі готових страв та напоїв та технологічні рішення при організації шкільного харчування.
  • Анастасія Шевченко, кандидат технічних наук, експертка Проєктного офісу реформи шкільного харчування. Вона ознайомила слухачів з принципами створення шкільного меню, асортиментом страв, складанням та читанням технологічних карток до страв і калькуляційними картами.
  • Юрій Оглашенний, кандидат хімічних наук, експерт з питань безпечності харчових продуктів та АПК проєкту EU4SaferFood. Він розповів про дотримання вимог до безпечності харчових продуктів та гігієнічні вимоги в закладах середньої освіти.
  • Олена Любенок, старша викладачка кафедри технології харчування, завідувачка лабораторії кафедри технології харчування Інженерно-технологічного інституту Відкритого міжнародного університету розвитку людини "Україна". Вона висвітлила теми товарознавства, забезпечення якості харчових продуктів, страв та напоїв, а також особливості харчування дітей та підлітків.
  • Олег Швець, кандидат медичних наук, Голова правління Асоціації дієтологів України. Він розповів про засади здорового харчування, енергетичну та поживну цінність їжі, дієти та важливість реформи шкільного харчування.


Після цього слухачі приступили до практичних занять з приготування страв за традиційною та сучасною технологіями та з використанням багатофункціонального обладнання. Їх провели Олександр Хмаренко, експерт з технологічного обладнання для закладів громадського харчування ГО "Національна асоціація громадського харчування", Богдан Венгер, експерт з сучасного технологічного обладнання ГО "Національна асоціація громадського харчування" та Роман Коломоєць, шеф-кухар, член ГО "Національна асоціація громадського харчування".

Усі ці зусилля спрямовані на покращення організації харчування у закладах освіти, що своєю чергою має спонукати поліпшення харчування школярів у Київській області.

Джерело: Знаїмо