Львівський регіональний форум "Реформа харчування: виклики, досягнення, перспективи”
"Забезпечення якісного харчування дітей – це інвестиція у їхнє здоров'я та майбутнє нашої країни”, - наголосила Марина Слободніченко.
“Лікарі загальної практики сімейної медицини повинні надавати поради щодо профілактики хвороб, до яких може призвести неправильне харчування. Це і гастрити, і виразкова хвороба шлунка, ожиріння і навіть рак. Також може виникати анемія, цинга, ендемічний зоб та багато інших хвороб, - розповіла пані Наталя. - Якщо людина вже захворіла, то правильно підібрана їжа – це ліки! В лікарні організацією харчування кожного пацієнта повинні займатися лікарі“
“За останні три роки ми закупили обладнання для їдалень та харчоблоків 106 закладів загальної середньої освіти Львівщини. У 78 закладах облаштували повністю нові харчоблоки. Але, на жаль, досі в області є 135 шкіл, де через застарілі комунікації неможливо організувати процес приготування гарячої їжі”, - розповів пан Козицький.
“Ніхто не любить міняти свої звички, а в реформі шкільного харчування без цього не обійтися. Свої погляди на їжу мають змінити не тільки діти, але й дорослі. Та попри певний супротив, я точно знаю, що в майбутньому нам подякують за ту роботу, яку ми сьогодні робимо”, - резюмував пан Клопотенко.
“Зараз ми маємо дорожню карту нашої роботи до 2027 року. В ній чітко прописані пріоритетні напрямки роботи та план дій на 2024 рік. На її основі мають бути розроблені та прийняті регіональні стратегії та плани на місцях. Без цього якісно та ефективно впровадити зміни в громадах буде неможливо. Команда Проєктного офісу реформи та кожне з дотичних Міністерств, структур та відомств максимально сприятимуть та допомагатимуть колегам на місцях це зробити. Ми відкриті та на звʼязку, адже робимо спільну справу”, - сказав голова правління ГО “Асоціація реформи шкільного харчування” та очільник проєктного офісу Орест Степаняк
«До складу робочої групи увійдуть представники від кожної громади, яка відпрацює бачення з реалізації реформи по громадах. Метою робочої групи буде напрацювання плану для співфінансування державою та громадами заходів з реалізації реформи. Успішний приклад такої співпраці на Львівщині вже є – це закупівля автобусів «Школярик».
Іншим важливим аспектом є формування ефективної мережі освітніх закладів, що дозволить раціонально використовувати бюджетні кошти на розвиток освіти, а також подбати про модернізацію шкільного харчування», – додав Іван Собко.