Всесвітня продовольча програма фінансовий партнер шкільного харчування закладів загальної середньої освіти у 2023/24 навчальному році.

Всесвітня продовольча програма фінансовий партнер шкільного харчування закладів загальної середньої освіти у 2023/24 навчальному році.

Опубліковано:  12 червня 2023

В 2022-2023 навчальному році Всесвітня продовольча програма розпочала реалізацію Програми шкільного харчування. Головна мета полягає у наданні фінансової допомоги школам для забезпечення дітей 1- 4 класів гарячим харчуванням. Першими учасниками впровадження Програми стали школи Київської області. Після оцінки результатів Програми, яка відбулася на фінальному воркшопі 8 червня за участю керівництва Київської обласної військової адміністрації, Департаменту освіти і науки, та Національної асоціації громадського харчування, дійшли висновку, що школам вдалося залучити більше дітей до програми шкільного харчування, завдяки зменшенню батьківської плати. Крім того, якість страв була покращена шляхом використання більш корисних та поживних продуктів. Команда Програми шкільного харчування не лише надає фінансову підтримку, але й сприяє підвищенню знань кухарів та персоналу, що організовує харчування.


У наступному році Програма має на меті залучити більше областей та шкіл, продовжуючи надавати фінансову допомогу. Основна ціль залишається незмінною: підтримати навчальні заклади у виконанні завдань реформи шкільного харчування та допомогти батькам, які постраждали від війни та мають економічні складнощі, у частковому відшкодуванні плати за шкільне харчування.


Нагадуємо що на початку червня на своєму позачерговому засіданні Кабінет Міністрів України ухвалив важливу постанову, яка стосується шкільного харчування:


Документом передбачено надання фінансової підтримки закладам загальної середньої освіти у 2023/24 навчальному році для відшкодування коштів, витрачених на організацію гарячого харчування учнів 1-4 класів, та забезпечить вдосконалення організації харчування у закладах загальної середньої освіти, що вплине на спроможність територіальних громад забезпечити гаряче харчування для здобувачів освіти.


Джерело: ЗнаЇмо