Чи можна організації закупити продукти харчування через переговорну процедуру, якщо вже двічі тендер не відбувся?

Чи можна організації закупити продукти харчування через переговорну процедуру, якщо вже двічі тендер не відбувся?

Закупівлі

Оскільки Законом України "Про публічні закупівлі" встановлено вичерпний перелік підстав для застосування переговорної процедури, замовник може обрати переговорну процедуру закупівлі, у разі наявності умов для застосування зазначеної процедури, передбачених частиною другою статті 40 Закону. 

 Переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо було двічі відмінено процедуру відкритих торгів, у тому числі частково (за лотом), через відсутність достатньої кількості тендерних пропозицій, визначеної цим Законом. При цьому предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника процедури закупівлі не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації. При цьому, замовник самостійно здійснює вибір способу закупівель та визначає нагальність потреби у здійсненні закупівлі в залежності від очікуваної вартості предмета закупівлі, а також умов щодо застосування та проведення закупівель, визначених Законом. 

 Під час оскарження ухвалених рішень, дій чи бездіяльності замовника щодо тендера, який триває після оцінювання тендерних пропозицій учасників, замовник може провести переговорну процедуру закупівлі/опублікувати звіт про договір про закупівлю укладений без використання електронної системи в обсязі, що не перевищує 20 відсотків від очікуваної вартості тендера, що оскаржується. До того ж Законом не визначено, в якого саме постачальника замовник має закупити товари/роботи/послуги в такому випадку.